Jeżeli interesuje Cię rozkodowanie VIN w Citroen to doskonale trafiłeś. Dzięki rozkodowaniu numeru VIN  będziesz mógł sprawdzić czy obecne wyposażenie samochodu Citroen to elementy oryginalne, zamontowane w pojeździe przez producenta. Warto zweryfikować także kolor lakieru, oraz zwrócić uwagę na tapicerkę, szyby, wykończenia, podgrzewanie szyb czy ilość poduszek powietrznych. Jeśli któryś z elementów wyposażenia się nie zgadza, może to oznaczać, że pojazd oferowany pojazd mógł ulec wypadkowi! Kolejnym ważnym argumentem za rozkodowaniem VIN i wykupieniem pełnego raportu jest informacja o tym, czy auto nie dostało się do Polski nielegalnie, a dokładnie mówiąc: nie zostało skradzione. Niestety, ten problem pojawia się coraz częściej i dotyczy wszystkich aut Citroen jak np. Berlingo, C1, C3, C4, CX, DS, Jumper, Nemo, Saxo, Xanthia, Xara, Xara Picasso, ZX, SM, bez względu na ich zabezpieczenia.

Rozkodowanie VIN w Citroen – wypełnij formularz

Wygenerowany raport jest nieocenioną pomocą przy sprawdzeniu Citroen. Dane w nim zawarte stanowią podstawowe zestawienie informacji niezbędnych do poznania historii auta. Wszystkie informacje zawarte w raporcie, który otrzymasz są nieodzownym, a wręcz koniecznym elementem sprawdzenia auta przed zakupem.

Numer VIN – co to jest?

VIN, czyli Vehicle Indentification Number to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia. Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w  Stanach Zjednoczonych.  Producenci aut np. Citroen już wtedy oznaczali swoje auta w ten sposób. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów  w Europie. Jednak  pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych (a dokładnie w 1981 roku)  światowi producenci, wraz z producentami  amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii. W 1981 roku  Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie będzie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0). Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.

Jeżeli nie wiesz gdzie jest VIN w Citroen to powinieneś sprawdzić podlinkowany tekst. Informujemy w nim gdzie znajduje się VIN w konkretnych modelach Citroena. W swojej bazie mamy zarówno popularne jak i te rzadsze modele od tego producenta. Z reguły powinien być on umieszczony trwale na podwoziu lub nadwoziu po prawej stronie pojazdu w widocznym miejscu, ale jak pokazuje życie “widoczne” miejsce czasem nie jest takie widoczne.