Zastanawiasz się gdzie jest VIN w Citroen? Zazwyczaj powinien być umieszczony trwale na podwoziu lub nadwoziu po prawej stronie pojazdu w widocznym miejscu. Identyfikacja pojazdu jest jedną z pierwszych czynności wykonywanych podczas badań diagnostycznych pojazdów i stanowi ich ważną część. Gdyby jednak było to takie łatwe, to nasza strona nie byłaby potrzebna. Jak pokazuje życie znalezienie numerów nadwozia w Citroenie często nie należy do najłatwiejszych zadań.

Numer nadwozia na stałym elemencie może być ulokowany w różnych miejscach, w zależności od modelu auta (np. Berlingo, C1, C3, C4, CX, DS, Jumper, Nemo, Saxo, Xanthia, Xara, Xara Picasso, ZX, SM). W starszych samochodach, umieszczany był na tabliczce znamionowej pojazdu albo bywał “nabity” czy też wytłoczony na ramie lub karoserii pojazdu. W nowych pojazdach numery często jest widoczny w postaci naklejki za przednią szybą. Jeżeli nie potrafimy zlokalizować numeru, to warto podjechać na SKP i poprosić diagnostę o pomoc. Najłatwiej będzie jednak skorzystać z naszego narzędzia, które jest dostępne na stronie głównej – numervin.com. Oczywiście jeżeli szukamy nowego samochodu to wielu ogłoszeniodawców wpisuje taki numer w ogłoszeniu o sprzedaży auta i już pozwala nam na jego sprawdzenie, ale dla bezpieczeństwa i tak najlepiej odnaleźć ten na stałym elemencie.

Jeżeli kupujesz Citroena – pamiętaj o sprawdzeniu VIN

Poniżej prezentujemy kilka popularnych modeli z naszej bazy by odpowiedzieć na pytanie gdzie jest VIN w Citroenie:

  • Numer VIN Citroen Berlingo na stałym elemencie znajduje się na wzmocnieniu bocznym prawym, ale już tabliczka z numerem VIN znajduje się na obudowie deski rozdzielczej z lewej strony.
  • Numer VIN Citroen C3 na stałym elemencie posiada na przegrodzie czołowej z prawej strony.
  • Numer VIN Citroen C3 Picasso na stałym elemencie znajduje się na słupku przednim prawym, ale tabliczka z numerem VIN znajduje się na słupku środkowym lewym.
  • Numer VIN Citroen C5  na elemencie stałym znajduje się na środku przegrody czołowej.

To tylko kilka z popularnych modeli Citroena, więcej znajdziesz na stronie głównej Gdzie jest VIN? Korzystając z wyszukiwarki umieszczonej po prawej stronie na stronie głównej: