Zdecydowałeś się zakupić samochód marki Citroen jednak nie masz pewności czy sprzedawca Cię nie chce oszukać? Odkąd w 1981 wprowadzone zostały ujednolicone numery VIN, nie masz się czym martwić, najpierw jednak musisz wiedzieć o tym gdzie jest Numer VIN Citroen. W pojazdach Citroen jest on ulokowany w różnych miejscach, w zależności od modelu auta (np. Berlingo, C1, C3, C4, CX, DS, Jumper, Nemo, Saxo, Xanthia, Xara, Xara Picasso, ZX, SM).

Rzadko już widywany na naszych drogach Citroen Saxo numer vin ma na przegrodzie czołowej, ale już żeby znaleźć tabliczkę trzeba się chwilę “napracować” ponieważ znajduje się ona na przegrodzie bagażnika.

Z kolei jego większy brat Citroen Jumpy numer vin ma na obudowie deski rozdzielczej z lewej strony, a naklejka z numerem VIN znajduje się na słupku środkowym prawym. Natomiast bardzo popularny w naszym kraju Citroen C4 numer VIN na elemencie stałym ma na obudowie deski rozdzielczej z lewej strony, a często potrzebna do zdjęć tabliczka z numerem VIN znajduje się na słupku środkowym lewym.

Każdy samochód dopuszczony do ruchu drogowego posiada numer VIN. Jest to jego identyfikator, na podstawie którego możemy określić wiele istotnych informacji odnośnie pojazdu. Rozkodowanie numeru VIN pozwoli nam na sprawdzenie czy obecne wyposażenie jest oryginalne oraz czy zgadza się kolor lakieru pojazdu. Często bowiem okazuje się, że oryginalnie samochód był np. czarny, a z jakiegoś powodu został przemalowany na inny kolor. Taka zmiana może sugerować poważną stłuczkę.

Numer VIN Citroen wiesz gdzie jest? Czas na Dekoder VIN

Dekoder VIN w Citroen pozwoli nam na sprawdzenie wszelkich istotnych informacji dotyczących pojazdu. Są to takie dane jak przebieg, historia pojazdu, jego oryginalny kolor czy kraj pochodzenia. Na podstawie takich informacji możemy upewnić się czy auto, które kupujemy jest rzeczywiście takie jakie przedstawia je sprzedawca. Nawet dane o zmianie koloru mogą sugerować poważną stłuczkę. Skorzystaj z poniższego formularza aby sprawdzić VIN: