Dokonując zakupu pojazdu, szczególnie zza granicy, powinniśmy sprawdzić numer VIN samochodu, na który się zdecydowaliśmy, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w tym pomoże Dekoder VIN Citroen. Jak wiadomo, numer VIN jest unikatowym numerem identyfikującym pojazd. W tym krótkim, 17 cyfrowym kodzie ukrytych jest wiele istotnych informacji, takich jak: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.

Często okazuje się, że kupując „bezwypadkowy” samochód w rzeczywistości zakupiliśmy pojazd, który miał poważną szkodę bądź był całkowicie skasowany. Poza historią szkód w naszym pojeździe, możemy dowiedzieć się również innych wielu istotnych informacji, np. kraj pochodzenia czy kolor oryginalnego lakieru. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie numeru VIN. Dekoder VIN Citroen pozwoli nam na sprawdzenie czy obecne wyposażenie jest oryginalne oraz czy zgadza się kolor lakieru pojazdu. Często bowiem okazuje się, że oryginalnie samochód był np. czarny, a z jakiegoś powodu został przemalowany na inny kolor. Taka zmiana może sugerować poważną stłuczkę.

Dekoder VIN Citroen – wypełnij formularz

Po raz pierwszy numer VIN został użyty w 1954 roku w Stanach Zjednoczonych, jednak każdy z producentów stosował inny format. Dopiero w 1981 roku Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).

Jeżeli nie wiesz gdzie jest VIN w Citroen skorzystaj z naszego krótkiego tekstu instruktażowego, a jeżeli nadal masz problem odwiedź stronę główną naszego serwisu i tam wyszukaj interesujący Cię model Citroena z pewnością znajdziesz go w naszej bazie, która jest duża i zawiera wiele popularnych modeli jak np. C4, C3, C2, C1.