Kupujesz auto i interesuje Cię sprawdzenie VIN w Citroen, lepiej nie mogłeś trafić, ponieważ przed zakupem obligatoryjnie należy sprawdzić historię pojazdu. W przypadku chęci dowiedzenia się szczegółów o historii auta należy wykonać prosty manewr jakim jest sprawdzenie VIN w Citroen. Jeśli jednak nie chcesz wychodzić z domu, to rzuć okiem na naszą darmową usługę. W przypadku wpisania poniżej VINu otrzymasz od nas informacje o znanej historii interesującego Cię pojazdu. Dzięki temu będziesz miał pełen pogląd na stan techniczny samochodu.

Sprawdzenie VIN w Citroen – wypełnij formularz

 

Historia marki citroen

Francja + samochód = Citroen. Zawsze i wszędzie. Marka wyrobiła sobie na niezwykle mocną pozycję. Może wręcz rzec, że, obok Wieży Eiffla czy bagietek, jest jednym z symbolów tego pięknego kraju. Ciężko się temu dziwić, jeśli spojrzeć na rys historyczny marki. Firma istnieje od 1919, a założył ją nie kto inny niż Andre Citroen. Trudno uwierzyć, lecz wszystko zaczęło się od… koła zębatego. Był to pierwszy pomysł na biznes. Przedsiębiorstwo ewoluowało, komponenty Citroena znajdowały się m.in. na Titanicu czy w samochodach marki Rolls-Royce. Pomysł o produkcji samochodów wykiełkował w jego głowie w momencie, gdy udał się do USA w celu spotkania z Henrym Fordem.

Pierwszy model już po dwóch tygodniach został zamówiony w liczbie szesnastu tysięcy egzemplarzy. Sukces Citroena był szokujący, lecz jeszcze bardziej zaskakiwała obsługa klienta. Wyszkoleni sprzedawcy, równe ceny części i napraw w każdym miejscu. Pod koniec kampanii promocyjnej firma zaskoczyła po raz kolejny. Stworzyła wielki napis Citroen na Wieży Eiffla. Do stworzenia go użyto 250 tysięcy żarówek. Sukces marketingowy poskutkował także zwiększeniem produkcji. W 1921 roku sprzedano 20 tysięcy egzemplarzy!

W XXI wieku całkowicie zmieniono zamysł wyglądu pojazdów. Od tej pory auta są bardziej opływowe i mniej rzucają się w oczy. Nie przeszkadza to marce w kontynuowaniu podróży po ścieżce sukcesów. Imponującym jest fakt, iż pomimo upływu 100 lat marka nadal jest w stanie przekonywać do siebie kolejne pokolenia nabywców.

Rysą w tym idealnym obrazie może być stereotypowa opinia o awaryjności francuskich aut. Jeśli więc planujesz dokonać w najbliższym czasie zakupu takich modeli jak C4, C3, C5 lub Jumper, to warto dokładnie sprawdzić samochód na wszelkie możliwe sposoby.